Har du frågor om Unesco LUCS eller Unesco LUCS arbete? Hör av dig till oss!

Bäst når du oss via e-post på info@unescolucs.se.

Vill du nå någon av oss som jobbar på Unesco LUCS kansli hittar du e-postadresser och telefonnummer till höger.

Vi finns på Mångkulturellt centrum med adress Värdshusvägen 7, Fittja gård, Fittja.

 

Kontaktuppgifter:

Kansliet

Stf. Verksamhetsansvarig

Leif Magnusson

E-post: leif.magnusson@unescolucs.se

Telefon: 08-120 259 15

 

Koordinator och medlemskontakter

Mikael Morberg

E-post: mikael.morberg@unescolucs.se

Telefon: 08-120 259 16

 

Kommunikation

Katrin Holmberg

E-post: katrin.holmberg@unescolucs.se

Telefon: 08-120 259 03

Ordförande

Ordförande

Jens Sjöström

E-post: jens.sjostrom@unescolucs.se

Telefon: 070-886 11 01

Medlemmar

ABF-förbundet

Kontaktperson: Julia Beil Amarilla

E-post: julia.beilamarilla@abf.se

Telefon: 08-613 50 18

 

Borlänge

Kontaktperson: Marcus Hjelm

E-post: marcus.hjelm@borlange.se

Telefon: 070-532 83 80

 

Botkyrka

Kontaktperson: Helena Rojas

E-post: helena.rojas@botkyrka.se

Telefon: 08-530 613 94, 070-886 14 12

 

Botkyrkabyggen

Kontaktperson: Cina Gerdin

E-post: cina.gerdin@botkyrkabyggen.se

Telefon:

 

Cancercentrum Stockholm-Gotland

Kontaktperson: Arja Leppänen

E-post: arja.leppanen@sll.se

Telefon: 070-2270514

 

Eskilstuna

Kontaktperson: Marita Skog

E-post: marita.skog@eskilstuna.se

Telefon: 016-710 55 19

 

Everland Communications AB

Kontaktperson: Mark Blake

E-post: mark.blake@everlandcommunications.se

Telefon:

 

Familjebostäder AB, Göteborg

Kontaktperson: Karin Jaxmark

E-post: karin.jaxmark@familjebostader.se

Telefon: 031-731 67 11

 

Futebol dá força

Kontaktperson: Ida Wahlström

E-post: ida@futeboldaforca.com

Telefon: 070-337 4077

 

Fryshuset Syd, Tillsammans för Sverige

Kontaktperson:

E-post:

Telefon:

 

HFAB

Kontaktperson: Helene Blomberg
E-post: helene.blomberg@hfab.se

Telefon: 0705-25 16 89

 

HSB

Kontaktperson: Linn Matic

E-post: linn.matic@hsb.se

Telefon:

 

Högskolan Dalarna

Kontaktperson: Tomas Axelsson

E-post: tax@du.se

Telefon:

 

Immigranternas Riksförbund

Kontaktperson: Jafar Mughal

E-post: jafar.mughal@immigranterna.se

Telefon: 076-711 93 89

 

IMER-förbundet

Kontaktperson: René León Rosales

E-post: rene.leon-rosales@edu.uu.se

Telefon: 070-794 80 78

 

Malmö
Kontaktperson: Johanna Sjöwall

E-post: johanna.sjowall@malmo.se

Telefon: 040-34 04 68

 

Malmö FF

Kontaktperson: Jan-Olov Kindvall

E-post: jan-olov.kindvall@mff.se

Telefon: 040-32 66 03

 

Mångkulturellt centrum

Kontaktperson: Mikael Morberg

E-post: Mikael.morberg@mkcentrum.se

Telefon: 08-120 259 16

 

Mälardalens högskola

Kontaktperson: Pirjo Lahdenperä

E-post: pirjo.lahdenpera@mdh.se

Telefon: 016-15 36 47

 

OPAD, The Organization for Poverty Alleviation & Development

Kontaktperson: Frank Kanu

E-post: frank@opad.eu

Telefon: 070-041 27 14

 

Rädda Barnen

Kontaktperson: Ihsan Kellecioglu

E-post: ihsan.kellecioglu@rb.se

Telefon: 08-698 90 67

 

SIOS

Kontaktperson: Berzan Kakaya

E-post: rdberzan@hotmail.com

 

Stockholms Stadsmission

Kontaktperson: Erik Holmberg

E-post: erik.holmberg@stadsmissionen.se

 

Södertörns högskola

Kontaktperson: David Thurfjell

 

Vårljus

Kontaktperson: Marita Castro

E-post: marita.castro@varljus.se

Telefon: 073-622 62 50

Hitta till oss