Har du frågor om Unesco LUCS eller Unesco LUCS arbete? Hör av dig till oss!

Bäst når du oss via e-post på info@unescolucs.se.

Vill du nå någon av oss som jobbar på Unesco LUCS kansli hittar du e-postadresser och telefonnummer till höger.

Vi finns på Mångkulturellt centrum med adress Värdshusvägen 7, Fittja gård, Fittja.




Kontaktuppgifter:

Kansliet

Stf. Verksamhetsansvarig

Leif Magnusson

E-post: leif.magnusson@unescolucs.se

Telefon: 08-120 259 15

 

Medlemsstödjare

Karin Bruce

E-post: karin.bruce@unescolucs.se

Telefon: 073-060 75 88

 

Koordinator och medlemskontakter

Mikael Morberg

E-post: mikael.morberg@unescolucs.se

Telefon: 08-120 259 16

 

Kommunikation

Katrin Holmberg

E-post: katrin.holmberg@unescolucs.se

Telefon: 08-120 259 03

 

Ordförande

Ordförande

Jens Sjöström

E-post: jens.sjostrom@unescolucs.se

Telefon: 070-886 11 01

Medlemmar

ABF-förbundet

Kontaktperson: Hanna Kharazmi Holmer

E-post: hanna.holmer@abf.se

Telefon: 08-613 50 18

 

Borlänge

Kontaktperson: Marcus Hjelm

E-post: marcus.hjelm@borlange.se

Telefon: 070-532 83 80

 

Botkyrka

Kontaktperson: Helena Rojas

E-post: helena.rojas@botkyrka.se

Telefon: 08-530 613 94, 070-886 14 12

 

Botkyrkabyggen

Kontaktperson: Cina Gerdin

E-post: cina.gerdin@botkyrkabyggen.se

Telefon:

 

Cancercentrum Stockholm-Gotland

Kontaktperson: Arja Leppänen

E-post: arja.leppanen@sll.se

Telefon: 070-2270514

 

Eskilstuna

Kontaktperson: Frida Hedström

E-post: frida.hedstrom@eskilstuna.se

Telefon:

 

Everland Communications AB

Kontaktperson: Mark Blake

E-post: mark.blake@everlandcommunications.se

Telefon:

 

Familjebostäder AB, Göteborg

Kontaktperson: Jonas Ward

E-post: jonas.ward@familjebostader.se

Telefon:

 

Futebol dá força

Kontaktperson: Frida Persson

E-post: frida@futeboldaforca.com

Telefon: 070-337 4077

 

 

HFAB

Kontaktperson: Helene Blomberg
E-post: helene.blomberg@hfab.se

Telefon: 0705-25 16 89

 

 

Högskolan Dalarna

Kontaktperson: Tomas Axelsson

E-post: tax@du.se

Telefon:

 

Immigranternas Riksförbund

Kontaktperson: Jafar Mughal

E-post: jafar.mughal@immigranterna.se

Telefon: 076-711 93 89

 

IMER-förbundet

Kontaktperson: René León Rosales

E-post: rene.leon.rosales@mkcentrum.se

Telefon: 070-794 80 78

 

Malmö
Kontaktperson: Johanna Sjöwall

E-post: johanna.sjowall@malmo.se

Telefon: 040-34 04 68

 

Malmö FF

Kontaktperson: Jan-Olov Kindvall

E-post: jan-olov.kindvall@mff.se

Telefon:

 

Malmö mot diskriminering

Kontaktperson: Johan Ekblad

E-post: johan.ekblad@malmomotdiskriminering.se

Telefon: 070-230 44 95

 

Mångkulturellt centrum

Kontaktperson: Mikael Morberg

E-post: Mikael.morberg@mkcentrum.se

Telefon: 08-120 259 16

 

Mälardalens högskola

Kontaktperson: Linda Jonsson

E-post: linda.jonsson@mdh.se

Telefon:

 

OPAD, The Organization for Poverty Alleviation & Development

Kontaktperson: Frank Kanu

E-post: frank@opad.eu

Telefon: 070-041 27 14

 

Rädda Barnen

Kontaktperson: Angelica Andersson

E-post: angelica.andersson@rb.se

Telefon:

 

SIOS

Kontaktperson: Berzan Kakaya

E-post: rdberzan@hotmail.com

 

Södertörns högskola

Kontaktperson: David Thurfjell

E-post: david.thurfjell@sh.se

 

Teskedsorden

Kontaktperson: Lova Wallerö Frostenson

E-post: lova.wallerofrostenson@teskedsorden.se

 

Vårljus

Kontaktperson: Marita Castro

E-post: marita.castro@varljus.se

Telefon: 073-622 62 50

Hitta till oss